مارپیچ زنجبیلیان گیاهی شگفت انگیز با ظاهری جالب و گل های آتشفشانی است که در ادامه با نحوه پرورش آن در خانه آشنا میشوید.

نحوه پرورش مارپیچ زنجبیلیان

مارپیچ زنجبیلیان یا کوستاسه (Costaceae) خانواده ای است از گیاهان بی بو، با برگ های دارای غلاف های بسته، آرایش مارپیچی، کم و بیش ناخنک دار و گل های شبیه گیاهان خانوادهٔ زنجبیل، امّا بدون غدد فوقانی. بومی نواحی گرمسیری .فال روزانه

البته ترجمه اسم انگلیسی آن این است و اسم فارسی اش پر پیچ و خم تر است، “مارپیچ زنجبیلیان”! اگر این گیاه را در جایی دیده باشید، می دانید ظاهرش چقدر غیر معمول و شگفت انگیز است!

عکس گیاه مارپیچ زنجبیلیان

زنجبیل آناناسی گونه های زیادی دارد، گونه محبوب تر آن به صورت ساقه ای نی مانند و بی برگ، از زمین رشد می کند و در بالا، برگ هایی با ظاهر استوایی و به رنگ سبزی خوشرنگ می دهد.

گل های گیاه مانند آتشفشانی در پایین این ساقه های بلند بر روی ساقه هایی کوتاه تر ظاهر می شوند. گل آذین ها به صورت ایستاده و صاف و به رنگ قرمز تیره هستند. گل دارای براکته هایی به رنگ قرمز پر رنگ و واکس مانند است.
گلبرگ های سفید گل در درون براکته های قرمز رنگ آن فرو رفته اند و شکل گل آذین گیاه مانند یک آناناس است، همانطور که می توانید حدس بزنید نام گیاه از اینجا آمده است.
شاید با دیدن مارپیچ زنجبیلیان باورتان نشود که می توانید آن را در خانه پرورش دهید.مارپیچ زنجبیلیان گیاهی زیبا و استوایی است و اگر نگران پرورش گیاه هستید همین قدر به شما بگویم که اگر می توانید از یک گیاه فیلودندرون به خوبی مراقبت کنید، می توانید مارپیچ زنجبیلیان را هم بدون مشکل در خانه پرورش دهید.