راساس اطلاعات به‌دست آمده، اچ‌تی‌سی یو ۱۲ پلاس تنها پرچم‌دار شرکت تایوانی در سال ۲۰۱۸ خواهد بود که نمایشگر ۶ اینچی دارد.

رونمایی از گوشی اچ تی سی مدل یو ۱۲ پلاس

سال گذشته، شرکت اچ‌تی‌سی از دو گوشی رده‌بالا رونمایی کرد؛ پرچم‌دار یو ۱۱ در ماه می (اردیبهشت ۹۶) معرفی شد و با گذشت مدتی در ماه نوامبر (آبان ۹۶)، این سازنده تایوانی از پرچم‌دار دیگری با نام یو ۱۱ پلاس رونمایی کرد. باوجود عملکرد قابل‌قبول دوربین پرچم‌دار نیمه اول ۲۰۱۷ اچ‌تی‌سی و تبعیت مدل «پلاس» از آخرین تِرِندهای بازار از جمله طراحی بدون حاشیه و صفحه‌نمایش کشیده با نسبت ابعاد ۱۸:۹، هیچ‌یک از این دو مدل نتوانستند فروش خوبی داشته باشند. به همین جهت، شرکت اچ‌تی‌سی درنظر دارد تا استراتژی متفاوتی را در پیش بگیرد.

 

آن‌طور که اعلام شده است، گوشی اچ‌تی‌سی یو ۱۲ پلاس به عنوان تنها پرچم‌دار امسال این شرکت معرفی خواهد شد. به‌نظر می‌رسد گوشی یو ۱۲ در سال ۲۰۱۸ رونمایی نمی‌شود و شرکت تایوانی، تنها مدل «پلاس» آن‌را ارائه خواهد داد. البته یک مدل میان‌رده از سری «یو ۱۲» نیز معرفی خواهد شد؛ این گوشی با پسوند «لایف» عرضه خواهد شد که یک دستگاه مقرون‌به‌صرفه محسوب می‌شود و به عنوان جانشین یو ۱۱ لایف وارد بازار خواهد شد.

انتظار داریم جدیدترین پرچم‌دار اچ‌تی‌سی اوایل ماه می (نیمه دوم اردیبهشت) در بازارهای زیادی از جمله ایالات متحده عرضه شود. گفته شده است که گوشی یو ۱۲ پلاس اچ‌تی‌سی، قیمت رقابتی خواهد شد؛ انتظار داریم تایوانی‌ها برای این مدل، قیمتی نزدیک به گلکسی اس ۹ سامسونگ را درنظر بگیرند و به همین جهت، جانشین اچ‌تی‌سی یو ۱۱ احتمالاً ۷۰۰ دلار قیمت خواهد داشت. با وجود اینکه پرچم‌دار ۲۰۱۸ اچ‌تی‌سی قیمتی نزدیک به گلکسی اس ۹ دارد، مشخصات سخت‌افزاری در حد گلکسی اس ۹ پلاس خواهد داشت که بالای ۸۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است. البته در حال‌حاضر، نمی‌توان به این مشخصات استناد کرد و باید با دیده شک و تردید به آن نگریست.