مراسم تشییع پیکر استاد عزت الله انتظامی با حضور بازیگران و چهره های مشهور صبح امروز یکشنبه ۲۸ مرداد ماه ۹۷ برگزار شد.

ایسنا:با بوسه ی پرویز پرستویی بر تابوت عزت الله انتظامی و با زمزمه ی آواز حُزن انگیز علی نصیریان و فریاد تسلیت مردم به مجید انتظامی، عزت سینمای ایران بدرقه شد.

عکس های مراسم تشییع عزت الله انتظامی

جمعی از هنرمندان و مردم علاقه مند صبح ۲۸ مرداد ماه ساعتی قبل از آغاز مراسم تشییع پیکر زنده یاد عزت الله انتظامی در تالار وحدت و خیابان اطراف آن برای خداحافظی با این بازیگر جمع شدند.

ساعت ۹:۳۵ دقیقه مراسم رسمی بدرقه ی عزت الله انتظامی با پخش تلاوت آیاتی از قرآن کریم و نیز آهنگ سریال «هزاردستان» آغاز شد.

عکس های مراسم تشییع عزت الله انتظامی

مراسم تشییع پیکر استاد عزت الله انتظامی

پرستویی:از خواب که بیدار شدیم،دیدیم عزت سینما رفته است
پرویز پرستویی که اجرای برنامه را برعهده داشت در ابتدای سخنانش بیان کرد:همیشه سخنرانی برایم سخت بود چون آدم حرافی نیستم اما امروز روز دیگری است و من هستم و یک سینه حرف. مگر این سینما چند عزت الله انتظامی داشت که داریم او را راهی می کنیم؟ مگر در تمام این سینما چند بازیگر هست که بتواند “مش حسن” را بازی کند که رخت بر بستن “مش حسن” را تماشا کنیم؟ پس امروز روز تریبون و سخنرانی است.

عکس های مراسم تشییع عزت الله انتظامی

پرویز پرستویی در مراسم تشییع پیکر استاد عزت الله انتظامی

او گفت:از خواب که بیدار شدیم دیدیم “عزت سینما” رفته است؛ عزتی که هر چقدر “قدر” بودی به پای او نمی رسیدی. ما دیروز بعد از بیداری، خواب دیدیدم پیر دِیر، بار سفر بسته و گذاشتیم او مثل آب از میان انگشتان ما بگذرد. خواب دیدیم سینمای کم جان ما یتیم شده است. امروز مناسب ترین زمان برای سخن گفتن از پدر سینما است و وای که چقدر دلم پُر است.

پرستویی ادامه داد:او با طنازی مختص خودش مرام و مسلک اش را از جان و دل آموزش می داد. برای شخص من عزت الله انتظامی مُرادی بود که کلمانش را سُرمه چشم می کردم پس برای من شاگرد، استادی رفته است که دیگر کسی همانند او را نخواهم شناخت.

وی افزود:به یادش که می افتم حیرت می کنم از اینهمه صبوری ولی حتما بخاطر همراهی عزیزانش بوده است.

پرستویی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جمشید مشایخی و محمد علی کشاورز و آرزوی سلامتی برای آن ها گفت:خاک استاد انتظامی را بقای عمر استاد نصیریان می کنم و از ایشان میخواهم به جایگاه آمده و صحبت کنند.